Size bir telefon kadar yakınız
0212 485 56 56
Dil Seçin
tren

Hakkımızda


 Anahtarcılık sektöründe hizmet vermeye başlayıp, Transponder okuma kopyalama ve araç anahtarları programlama cihazları üretimi yapan firmamız, 1997 yılında “İstanbul Anahtar” adı altında kurulmuş ve 2003 yılında ismini şu anda kullandığı şekli olan “İstanbul Elektronik Anahtar – İEA” olarak güncellemiştir.

İEA, tamamiyle Türk sermayesi ile kurulan, ülkemiz içerisindeki ilk ve tek araç anahtarı programlama cihazı üreticisi olma ünvanını halen elinde bulundurmaktadır. Transponder kopyalama cihazı üretimine Code Reader cihazı ile başlayıp, Zed-QX cihazı ile yurtiçi ve yurtdışı marketinde adından söz ettirmeye başlamıştır. 2007 yılında üretilmeye başlanan Zed-BULL cihazı ile anahtar kopyalama işlemlerinin yanı sıra araç üzeri (OBD2) anahtar programlama işlemlerini de cihaz kullanıcılarına sunmaya başlamış ve bu sayede 40 a yakın ülkede bulunan distribütörleri ile dünya çapında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Halen bünyemizde çalışan 20’ ye yakın elektronik ve bilgisayar mühendislerinden oluşan Ar-Ge kadromuz ile üretimini yapmakta olduğumuz Zed-FULL cihazının üzerine yazılım geliştirmeleri yaparak sektörde çalışmalarımıza devam etmek-teyiz. Zed-FULL cihazı, şu an için otomotiv anahtarcılığı konusunda her türlü soruna, çözümü üzerinde barındıran dünyadaki tek cihaz durumundadır.

Yurtiçine cihaz satış, teknik destek ve eğitimlerimiz İmmobilizer Teknolojileri ve Anahtar Sistemleri – İKS firması aracılığı ile yapılmaktadır. Yurtdışı satış, eğitim ve teknik desteğimiz de yine her ülkede bulunan yerel bayilerimiz aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ nde üretim ve eğitim faaliyetlerine devam eden İEA, sektörü “rekabetin kaliteyi getireceği” ilkesi ile yakından takip edip, müşteri ve bayilerine otomotiv anahtarcılığı konusunda en hızlı ve en güvenilir çözümlerini ulaştırmaya devam etmeyi hedeflemektedir.